Zuhuratbaba Mah. Zuhuratbaba Sok No:30 D:7 Bakırköy İstanbul 0537 974 05 98

Vergi ve SGK Danışmanlığı.

En güvenilir mali müşavirlik firmalarından biri olan Babal Mali Müşavirlik kurulduğu günden bu yana birçok şirkete vergi ve SGK danışmanlığı gibi hizmetler sunmaktadır. Vergi ve Sigorta mevzuatının sürekli yenilenmesi nedeniyle, şirketlerin uğrayabileceği zararların önüne geçmek için, değişiklikler yakın olarak takip edilerek ilgili düzenlemeler büromuz tarafından yapılır.


Vergi ve SGK Danışmanlığı


Vergi ve SGK Danışmanlığı Hizmeti Neleri Kapsar?

Mevzuatlarda yapılan tüm değişiklikler, şirketler için profesyonel destek alma ihtiyacını doğurmaktadır. Yapılan düzenlemelerle şirketlerin de yükümlülükleri artmaktadır. Şirketlere yapılan düzenli denetimlerde uygulanan yanlış düzenlemeler nedeniyle, şirketler zor durumlar yaşayabilmektedir. Uygulanan yanlış düzenlemelerin çoğunun geri dönüşü olsa da telafisi olmayan durumlar da yaşanabilmektedir.

Bu sebeple vergi ve SGK danışmanlığı gibi önemli konularda, deneyimlerimizden faydalanmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte danışmanlığımız,

 • Yerel ve uluslararası kurumlar vergisi ve gelir vergisi,
 • Katma değer vergisi, özel tüketim vergisi, damga vergisi
 • Veraset ve intikal vergisi ve emlak vergisi gibi oluşan servet üzerinden alınan vergiler,
 • Uluslararası vergi anlaşmaları,
 • Yatırım teşvikleri,
 • Dönem sonu envanter işlemleri ve kapanış işlemlerine özel danışmanlık hizmetleri,
 • Vergi planlaması, şirket yapılandırmaları,
 • Maaş bordro ve SGK belgelerinin hazırlanması,
 • SGK hakkedişler, prim hizmetlerinin belgelenmesi gibi konularda da hizmet verilmektedir.
 
 

Vergi ve SGK Danışmanlığı

 

Vergi ve SGK Danışmanlığı Gerekli Midir?

Şirket kurmaya verdiğiniz anda kurumsal vergilendirme sistemine hemen dahil olursunuz. Şirketinizin kurulum aşamasındayken, yaptığınız tüm yatırımlar vergi sistemine dahildir. SGK tarafında ise, yanınızda personel çalıştırmayacaksanız bile, şirket sahibi olduğunuz için bu durumu SGK’ya bildirmekle ve gerekli primlerinizi ödemeye başlamakla yükümlüsünüzdür.

SGK danışmanlığı kapsamında ise, şirketin taahhüdü altında bulunan çalışmalarda, işçilik hesaplamalarına ilişkin görüş ve önerilerde bulunmak, asgari işçilik analizlerinin yapılması ve sürecin yürütülmesi, ilişiksizlik belgelerinin SGK’dan alınması, İş Sözleşmelerinin ve Özlük Dosyalarının Mevzuata Uygun Olarak Hazırlanması ve Denetlenmesi gibi işlemler vergi ve SGK danışmalığı hizmetimizde yapılmaktadır.

Tüm bu işlerinizin takibi sizin için zor ve karmaşık görünebilir. Ancak vergi ve SGK danışmalığı hizmetimiz sayesinde, iş yerinize daha fazla vakit ayırma imkânı sağlanmış olur.

Vergilendirme mevzuatına hâkim olarak zamanında gerekli bilgilendirmeleri yaparak, vergi hesaplamaları yapıp, gerekli form ve raporları sizler için hazırlayıp sunmaktayız. SGK tarafında, iş sözleşmelerinin mevzuata uygun olarak hazırlanması ve denetlenmesi gibi konularda danışmanlık sağlamaktayız.

Hatalı yapılan vergi uygulamalarının tespit edilerek, kısa bir sürede düzeltilmesi ise vergi ve SGK danışmanlığı kapsamında tasdik hizmetimiz ile sağlanmaktadır. Türkiye’de geçerli olan tüm mevzuat ve vergi yasası ile ilgili konularda bilgi sahibi olan büromuz, deneyimleri doğrultusunda güvenilir ve doğru kararları vermenizde size yardımcı olur.

 Vergi denetimleri, iş yerinizde yapılan işlemlerin vergi mevzuatına uygun olup olmadığını kontrol etmek amacıyla yapılır. Özellikle KDV iadeleri firmalar için oldukça önemli bir konudur. En doğru şekilde bu yönetimi sürdürmek ve gerekli kontrolleri düzenli olarak gerçekleştirmek bizim görevimizdir.

 

Vergi ve SGK Danışmanlığı

 

SGK Danışmanlığı Neleri Kapsar?

SGK tüm işletmeler için önemli bir kurumdur. Çalışanlarının tüm haklarını doğru bir şekilde bildirme hem çalışan hem de işveren için önem arz eder. Vergi ve SGK danışmanlığı kapsamında;

 • Ücret bordrolarının ve SGK belgelerinin hazırlanması
 • İşçi özlük evrakları ile ilgili olarak danışmanlık yapılması,
 • Belirlenen ihtiyaçlara göre sözleşmelerin hazırlanması,
 • İş sağlığı ve güvenliği hizmeti alan kişilere danışmanlığın yapılması,
 • SGK işveren prim teşvikleri ile ilgili danışmanlık ve aylık prim belgelerinin düzenlenmesi,
 • İş sağlığı ve güvenliği hizmeti kapsamında gerekli eğitim desteklerinin bilgilendirmeleri,
 • Yabancı işçi çalıştırılacaksa bununla ilgili gerekli izinlerin alınarak, evrakların hazırlanması gibi hizmetler verilmektedir.

Sürekli olarak yapılan mevzuat değişiklikleri nedeniyle, kanunları yakından takip etmek, gerekli düzenlemeleri yaparak bildirimlerde bulunmak hassas bir konudur. Tecrübelerimize dayanarak, sizler için tüm süreçlerde olduğu gibi bu konuda da eksiksiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Şirket yöneticileri ile sürekli irtibat halinde olarak, şirketinize ait talep ettiğiniz her bilgiye, doğru ve eksiksiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şirket departmanınızla da ortak incelemelerde bulunarak, varsa yapılan yanlışların zamanında düzeltilmesini sağlamaktayız.

Vergi ve SGK danışmanlığı hizmeti almadan önce danışmanlık firmalarını iyi bir şekilde incelemenizi öneririz. İlgili yasa değişikliklerinden haberdar, mevzuata hâkim, deneyimli ve profesyonel firmalarla çalışmak sizlere önemli katkı sağlar.

Verdiğimiz tüm hizmetlerimiz için bilgi edinmek isterseniz, internet sitemize erişim sağlayabilirsiniz.